استفاده از ظرفیت های بنیاد احسان  برای پروژه های روستایی

حمیدرضا جانباز گفت : پیش بینی می کنیم که امسال در 4 استان کرمان، فارس، خراسان و خوزستان مشکل کمبود آب بیشتر از سایر استانهاست و در 7 هزار روستاها مجبور به آبرسانی سیار خواهیم بود.

به گزارش پایگاه خبری مناطق آسیا و به نقل ازموج، مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور در مراسم امضای تفاهمنامه همکاری بنیاد احسان ستاد اجرایی فرمان امام، گفت: در بودجه روستایی امسال اتفاقات خوبی افتاده و از محل های مختلف اعتبار برای تکمیل مجتمع های آبرسانی روستاها استفاده شده تا روستاها هم مانند شهرها از آب پایدار برخوردار شوند و هم اکنون با سازمان برنامه و بودجه مذاکرات داریم که اعتبارات از محل منابع توسعه مناطق محروم به بخش اب روستاها اختصاص یابد .

حمیدرضا جانباز با بیان اینکه در سال های گذشته 9 میلیون نفر روستایی از نعمت آب آشامیدنی سالم بهره مند شدند، افزود: هرچند اعتبار ارزی از محل صندوق توسعه ملی به پروژه های روستایی امسال اختصاص نیافته اما معادل ریالی آن در بودجه در نظر گرفته شده به همین دلیل توسعه آبرسانی به روستاها ادامه خواهد یافت.

او با تاکید بر اینکه در این تفاهمنامه از ظرفیت های بنیاد برای پروژه های روستایی استفاده می شود، گفت: طبق توافق در هر یک از پروژه های آب رسانی به 130 روستای سیستان و بلوچستان 20 درصد از امکانات و منابع مالی بنیاد احسان استفاده خواهد شد.

جانباز با تاکید بر اینکه سال گذشته قراردادی را با بنیاد برکت منعقد کردیم که طرف دو هفته آینده نتایج آن اطلاع رسانی می شود، تصریح کرد: از اهتمام مدیران بنیاد تشکر می کنم و ما باید بنیاد را در کنار خود ببینیم و نگاه ما کارفرمایی_پیمانکاری نیست و باید از گروه های جهادی استفاده کنیم و حتی در پروژه های ملی هم کار گروهی را تعریف کرد

او افزود: امسال از پاییز سال گذشته پایش مناطق جمعیتی را در دستور کار قرار داده ایم و وضعیت تامین آب را رصد می کنیم و با توجه افزایش دما در چند هفته آینده آمادگی لازم برای خدمات رسانی در این شرایط کرونایی را داریم.

او در پاسخ به پرسشی درباره مشکل کمبود آب در چه استان هایی بیشتر است، گفت:  پیش بینی می کنیم که امسال در 4 استان کرمان، فارس، خراسان و خوزستان مشکل کمبود آب بیشتر از سایر استانهاست و در 7 هزار روستاها مجبور به آبرسانی سیار خواهیم بود.

کد خبر 2490

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 11 =