امضای تفاهم‌نامه سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور و شرکت معنا

تفاهم‌نامه همکاری مشترک میان این سازمان و شرکت معنا (معدن، نوآوری، اندیشه وابسته به موسسه دانش‌بنیان برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام ره) صبح امروز به امضا رسید.

به گزارش پایگاه خبری مناطق آسیا و به نقل از  روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، این تفاهم‌نامه که به امضای دکتر علیرضا شهیدی معاون وزیر صمت و رئیس این سازمان  و دکتر سعید اشیری مدیرعامل و عضو هیئت مدیره شرکت معنا به امضا رسید، به‌کارگیری ظرفیت‌های دو طرف در راستای توسعه سرمایه‌گذاری در پیشرفت و انتقال فناوری‌های نوین در انجام مطالعات علوم‌زمین و معدنی همکاری و تعامل علمی پژوهشی تحقیقاتی سرمایه‌گذاری و استفاده از امکانات و توانمندی‌های علمی نیروی انسانی فنی و اطلاعاتی تجربه و تخصص مشترک را در دستور کار دارد.
در این نشست علاوه بر دکتر علیرضا شهیدی معاون وزیر صمت و و دکتر سعید اشیری مدیرعامل و عضو هیئت مدیره شرکت معنا، آقایان محمدمهدی صالحی عضو هیات مدیره شرکت معنا و حسن بیگ‌محمدلو رئیس کمیته حمل و نقل و توسعه دریامحور مجمع تشخیص مصلحت نظام و جمعی از معاون و مدیران سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور حضور داشتند و حاضران پیش از امضای این تفاهم‌نامه دو طرف به تبادل اطلاعات فنی و مهندسی خود در زمینه مطالعات علوم‌زمین و معدنی پرداختند.
شایان ذکر است؛ این تفاهم‌نامه در راستای سخنان و مطالبه‌های رهبر گرامی انقلاب نسبت به لزوم حرکت انقلابی در مسیر جهش تولید پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها و به منظور گسترش همکاری‌های علمی و بهره‌گیری از ظرفیت‌ها و امکانات پژوهشی تحقیقاتی و تجهیزاتی به امضا رسید.
گفتنی است؛ مجموعه‌ معنا در سال ۱۳۹۹ به‌عنوان بازوی اجرائی و سرمایه‌گذاری موسسه دانش‌بنیان برکت و ستاد اجرایی فرمان حضرت امام ره در حوزه‌ اقتصاد دانش‌بنیان معدنی تشکیل شد. راهبرد اصلی این مجموعه‌ به‌کارگیری فناوری‌های نوین و سرمایه‌گذاری در این حوزه‌ها با هدف افزایش بهره‌وری در صنایع معدنی است.
رسالت این شرکت، ایجاد و گسترش زیست‌بوم و زیرساخت‌های توسعه‌ دانش و فعالیت‌های دانش‌بنیان معدنی بر بنیاد و توانمندی دانشمندان و متخصصان داخلی، استفاده از تجربیات و دانش جهانی و همکاری مؤثر با مؤسسه‌ها و نهادهای فعال در حوزه‌ علم، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان مبتنی بر الگوی اسلامی–ایرانی پیشرفت است.

کد خبر 2554

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 11 =