منطقه آزاد اروند؛ رتبه نخست جذب سرمایه‌گذار خارجی در میان مناطق آزاد کشور

با راهکارهای اساسی، سازمان منطقه آزاد اروند رتبه اول جذب سرمایه‌گذار خارجی بین مناطق آزاد کشور را به خود اختصاص داده است.

به گزارش پایگاه خبری مناطق آسیا به نقل از روابط عمومی منطقه آزاد اروند ، سیدعلی موسوی اظهار داشت: در هفت ماهه سال جاری ۵۰میلیون دلار در قالب پروژه‌های مصوب سرمایه‌گذاری خارجی در منطقه آزاد اروند جذب شد.

وی افزود: به رغم تمام مشکلاتی که در دنیا، کشور، استان و منطقه به دلیل شیوع بیماری کرونا و همچنین فشارهای آمریکا و تحریم‌های ظالمانه وجود دارد، وضعیت سرمایه‌گذاری در منطقه آزاد اروند مطلوب است.

معاون سرمایه‌گذاری و توسعه کسب و کارهای سازمان منطقه آزاد اروند خاطرنشان کرد: با آمار ارائه شده بیش از ۴۰درصد سرمایه‌گذاری خارجی در مناطق آزاد کشور در سال‌‌۹۹، در منطقه آزاد اروند رقم خورده است که نشان از ایجاد زیرساخت‌های لازم برای سرمایه‌گذاری خارجی در این منطقه دارد.

موسوی اظهار داشت: با توجه به میزان سرمایه‌گذاری انجام شده در کل مناطق آزاد کشور و براساس آمار ارائه شده از سوی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، در هفت ماهه امسال ۱۲۳میلیون دلار میزان سرمایه‌گذار خارجی در کل مناطق آزاد کشور جذب شد که ۵۰میلیون دلار آن مربوط به منطقه آزاد اروند است.

وی ادامه داد: این آمار نشان می‌دهد در سال جاری بیش از ۴۰درصد سرمایه‌گذاری مناطق آزاد کشور در منطقه آزاد اروند جذب شده که همین امر رتبه اول را بین مناطق آزاد کشور به این منطقه اختصاص داده است.

موسوی بیان کرد: اکثر این سرمایه‌ گذاری‌‌ها در بخش‌ های مختلف صنعتی، بازرگانی، خدماتی و تجاری است که توسط بخش خصوصی انجام شده و امیدواریم تا پایان سال جاری نیز این روند رشد حفظ شود.

معاون سرمایه‌گذاری و توسعه کسب و کارهای سازمان منطقه آزاد اروند با اشاره به اینکه اولویت این سازمان جذب سرمایه‌گذاران خارجی و ایرانی‌های مستقر در خارج از کشور است، اذعان داشت: تسهیل در مجوزهای سرمایه‌گذاری خارجی و داخلی از دیگر اهداف منطقه آزاد اروند است.

کد خبر 1799

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 11 =